תמונת מופע: האחים אריאל במופע זרעי קיץ שירים וסיפורים מבית אבא

האחים אריאל במופע זרעי קיץ שירים וסיפורים מבית אבא

גן האגם - בית גבריאל
יום חמישי, 4 יולי 2024 בשעה 20:00
משך: שעה
מחיר 50 ₪

פרטי המופע

המופע זרעי קיץ -של האחים אריאל מיטב שירי מאיר אריאל סיפורים ושירים מבית אבא 

 25 שנים ללכתו של "הטרובדור הנודד", "בוב דילן הישראלי" והמילים שכתב רלוונטיות מתמיד. נקבל את הקיץ בתערוכה על חייו ומורשתו של מאיר אריאל ז"ל בה נציג את כתביו, ציוריו, הגיגיו ומחיקותיו כשלצידם יצירות ייחודיות של אמנים/יות מתחומים שונים בהן השפעתו של אריאל על התרבות הישראלית:

 אהוד בנאי איציק כוכבי; ,גיא שיפר ; דורי שניר; יגאל זורע; יהלי הרבט,יולי מרוז; מיכל ניב; נטלי פלד; נעמה סלוצקי; עידו בר זכאי; עמילי גלבמן; קובי לאון

 "זרעי קיץ

 נישאים ברוח

  מעירים זיכרונות

 מעוררים ערגונות.."

 כך כתב מאיר אריאל ז"ל ובאחת ההופעות הסביר: "אתם בטח יודעים את הפירוש של המילה עֶרְגוֹנוֹת. תשוקות שְׁפִּיצִיּוֹת כאלה. כמו כיסופים. כמו געגועים. אבל מה, בקטן. בזכר. מהמילה ערגה. ערגון".

 מוצפים בערגונות לקולו ולהגיגיו יצאנו לשאוף קצת רוח בכלל ואת רוחו של מאיר אריאל בפרט. לנבור בעיזבונו, שנשאר מיותם באופן מפתיע כשאריאל רק בן 57. לפנינו נפרשו דפים על גבי דפים, פנקסים ותמונות שכנראה שאם לא היה רוצה שנראה אותם, היה דואג להיפרד מהם לפני כן ומשאיר רק את התוצרים הסופיים.


 קולו של מאיר אריאל מלווה את פס הקול של החברה הישראלית בעיקר לאחר מותו. בטקסטים בועטים ופילוסופיים הוא מביא מחשבות ורעיונות שעוברות בראשם של ישראלים רבים והפך להיות חלק מתרבות השפה. שיריו וכתביו של מאיר אריאל מלווים אותנו בשגרה, בפס הקול שמתנגן בראשנו כשמישהו אומר בהיסח הדעת  "עברנו את פרעה נעבור גם את זה" או "סוף עונת התפוזים הגיעה"...

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים